top of page
Search

Group show "Christmas Edition" artists

Updated: Dec 21, 2021

"Christmas Edition" at M/Gallery, 25 Nov - 23 Dec 2021.


Ilze Buša

Ilze Buša savas studiju gaitas mākslā sāka tekstilmākslā, bet vēlāk 2019. gadā ar maģistra grādu ieguva glezniecības programmā, konceptuālās glezniecības meistarklasē. Ilzei ir tuvas vides jautājumu tēma, kuras atspoguļo savos darbos pieklusinātā krāsu gammā. Kopš 2014.gada piedalījusies vairākās grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, un Baltkrievijā.


Linda Cipruse

Māksliniece ir pabeigusi āzijas (Japānas) bakalaura studijas Rīgā un šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijā keramikas nodaļā. Šī ir pirmā reize, kad Lindas Cipruses darbi ir izstādīti publiskai apskatei. Šobrīd māksliniece izgatavo mazas sievišķīgas rotas.


Nina Elektrichka

Nina Elektrichka ir multidisciplināra māksliniece no Rīgas, kura bagātina vietējo kultūras scēnu no dažādām pusēm - attīstoties gan vizuālajā mākslā, mūzikas producēšanā, uzstājoties kā Dj, gan arī modulāro sintezatoru dzīvo koncertuzstāšanos, audio-vizuālām instalācijām, kā arī organizējot ar mūziku un mākslu saistītus pasākumus. Mākslinieci vienmēr ir interesējis, kā pārvarēt fizisko pasauli un attēlot plašāku izpratnes redzējumu. Pētot filozofiskās, garīgās un mistikas tēmas, kā arī eksperimentējot ar izmainītiem apziņas stāvokļiem, tostarp skaņu frekvenču un ritma ietekmi uz cilvēka apziņu. Izziņas process kalpojis kā sava veida sākotne reflektējot par cilvēkbūtnes eksistenci, izaugsmes, fizisko un metafizisko dabas butību, dzīvības procesu, sajūtu un vīziju integrēšanu mākslas darbos. Bieži darbus papildinot un atdzīvinot arī ar muzikālu pavadījumu, gaismas un video instalācijām. Māksliniece ir bijušas arī vairākas personālizstādes un pop-up izstādes dažādās kultūrtelpās Latvijā, kā arī kuktūras foruma BALTĀ NAKTS un MUZEJU NAKTS ietvaros.


Kristīne Kutepova

Kristīne Kutepova (1982) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas glezniecības bakalaura (2017) un maģistra studiju programmas (2019). Saņēmusi Latvijas Mākslas akadēmijas balvu “SEB stipendiju glezniecībā” 2017. gadā un mecenātes Ināras Teterevas stipendiju mākslā 2015. gadā. Kopš 2014. gada piedalījusies dažādās grupas izstādēs, tostarp starptautiskā projektos Itālijā un Vācijā. Darbi atrodas privātkolekcijās, Zviedrijas karaļnamā, Krievijā, Norvēģijā, Polijā. Nozīmīgākās personālizstādes, "Redzējumi" Rīgas Mākslas telpa, "Brīnumzeme" Jūrmalas pilsētas muzejs, "Dabas portreti" Liepājas muzejs, "Apziņas fiksācijas" Valmieras pilsētas muzejā.


Laura KaktiņaLaura Kaktiņa ir dzimusi Rīgā, kur viņa šobrīd arī dzīvo un strādā. Māksliniece ir studējusi tēlotājmākslu Latvijas Mākslas akadēmijā. Viņa ir piedalījusies gan solo, gan grupu izstādēs, kā arī dažādos mākslas festivālos. Kaktiņas daiļradi raksturo zemes toņi un gludi, nomierinoši krāsu laukumi. Gandrīz ideāla objektu simetrija un novietojums ainavās ataino Lauras pieredzi grafiskajā dizainā, kur vizuālā valoda atbilst stingriem kompozīcijas noteikumiem.Līva

Līvas zināšanas mākslā ir iegūtas pašmācības ceļā, radot darbus galvenokārt uz papīra, izmantojot akrilu, tinti un ogli. Viņas mākslā ir attēloti baudas mirkļi un citas nepiedodami godīgas emocijas, ko piedzīvojat jūs, es, visi. Vienkārši cilvēcīgi.

Sabīne Līva

Sabīne dzimusi Rīgā. Pēc Jana Rozentāla mākslas skolas beigšanas Latvijā, Sabīne studējusi akadēmisko zīmēšanu un glezniecību, tekstilu, eksperimentālo fotogrāfiju, mākslas vēsturi un rūpniecisko dizainu Latvijas Mākslas akadēmijā un absolvējusi maģistrantūras studijas Ontario Mākslas un dizaina koledžā Toronto, Kanādā. Sabīne Līva piedalās daudzās starptautiskās mākslas izstādēs kopš 1995. gada un viņas mākslas darbus pārstāv vairākas Ziemeļamerikas galerijas. Viņas gleznas sastāv no plašiem ēteriskiem tēliem, dziļi ieaustām faktūrām, urbānām tēmām un precīzas lineāras kompozīcijas, spēj raisīt citas pasaules sajūtas, kas ir balstītas uz realitāti.


Envija

Konceptuāla, bet gleznotāja. Šajos vēstījumos par māju sajūtu vienkārši priecājos par glezniecību. Sadarbojos ar galeriju “Māksla XO”.</